Відкритий лист Президенту України

 
 

Відкритий лист Президенту України
Відкритий лист Президенту України.

Шановний Вікторе Андрійовичу!

2006 рік оголошений Вами Роком захисту прав дитини. Мабуть саме в цьому році мають відбутися реальні зміни в ставленні держави до проблем дитинства. Чесно кажучи, ці зміни в окремих напрямках вже є і, якщо хтось хоче їх бачити, то бачить. Проте є ще багато невирішених проблем у цій сфері.
Щодо прав дітей в нашій державі, я хочу звернути Вашу увагу на випадок, а вірніше цілу 10-річну історію, що твориться в місті Соснівка Львівської області.
Ще в середині 90-х років в нашому місті було зафіксовано масове захворювання дітей на флюороз та гіпоплазію зубів. Працювали багато різних комісій, в тому числі - урядова (Розпорядження Прем’єр-Міністра України № 759 від 11.12.1995 р.). Висновки фахівців зводяться до того, що причиною фтористої інтоксикації стало екологічне забруднення довкілля внаслідок діяльності підприємств вугільної галузі. Кілька років населення споживало воду з перевищеною ГДК вмісту фтору в 3 – 4 рази. Найбільше потерпіли за ці роки майже 3000 дітей, але до сьогоднішнього дня жертви техногенного забруднення довкілля не отримали ніяких компенсацій за втрату здоров’я. Та що там говорити про компенсації, коли дітей з діагнозом “флюороз” навіть не ставлять на диспансерний облік, що є порушенням встановлених норм у медицині і звичайно – прав дітей. В той же час медичні чиновники кожного року рапортують, що відбувається зменшення числа хворих з діагнозами флюороз і гіпоплазія зубів. Причина зменшення не вказується, щоб хтось подумав ніби діти вилікувалися. Насправді флюороз – невиліковна хвороба і справжніх наслідків фтористої інтоксикації ніхто нам не говорить. Зменшення ж числа хворих дітей відбувається лише тому, що молоді сім’ї покидають місто, або діти закінчують школу і розходяться по світу, а статистика рахує тільки дітей шкільного віку, які проживають у місті. Таких на сьогодні 1101 дитина (одна тисяча сто одна).
Діти терплять не тільки фізичну біль через відсутність емалі на зубах, але й моральну. Чорні плями на їх передніх зубах не дають їм можливості усміхатися щиро. Деякі комплексують настільки, що звикають усміхатися не розкриваючи губ. Багато дітей, які переважно вже й вийшли з дитячого віку, розпрощалися з своїми рідними зубами і носять протези. Зрештою справа не тільки в стоматологічних захворюваннях. Ушкоджена вся кісткова система та інші органи дитячого організму. Зафіксовано багато випадків деформацій грудної клітки та інші хвороби пов’язані з фтористою інтоксикацією. А стан здоров’я дорослого населення ніхто навіть не досліджував.
Незважаючи на масовість захворювання, незважаючи на те, що захворіли саме діти, держава залишається в стороні від цієї проблеми. Навіть літнього оздоровлення та відпочинку усім потребуючим дітям не забезпечується. Щодо вкрай необхідної стоматологічної допомоги, наприклад відбілювання зубів, на жаль, багатьом сім’ям не під силу такі витрати. Вона надається лише за рахунок благодійних організацій або батьків дітей. Батьки самі створили благодійний фонд і будують дитячий стоматологічний центр, проте через недостатність коштів, справа рухається надто повільно.
Звертаюся до Вас з проханням дати доручення відповідним службам підняти це питання. Наші діти повинні мати спеціальний статус, як потерпілі від забруднення навколишнього середовища з усіма наслідками передбаченими міжнародними та українськими правовими документами.
Батьки дітей неодноразово зверталися до Вашого попередника – Кучми. Мали намір звернутися до суду, але все ж таки надіялися на нову владу в Україні.
І на останку: в мене є ціла папка цинічних відписок різних міністрів та інших чиновників кучмівського режиму, які показують його справжнє обличчя. Діти чекають реальної допомоги, а не бюрократичної тяганини.


З повагою Павло Савчук – батько двох дітей з важкою формою флюорозу,
Президент БФ “Еко-милосердя”
Вул. Галицька 2, кв.13, м. Соснівка, Львівської області, 80193
Тел. (03249) 4-01-25, 34-234, 80676999825
Ел. Пошта: sosnivka@meta.ua


Создан 24 июл 2006  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником