Літо 2006

 
 

Літо 2006
Лiто-2006
ДО МОРЯ I ДО РIЧКИ:
Ще недавно я з друзями мрiяла про лiтню мандрiвку, а вже сьогоднi згадую, якою цiкавою вона була: Як з доброю сотнею щасливчикiв ЧЗШ №13 насолоджувалися вiдпочинком на березi Чорного моря, у дитячому оздоровчому таборi "Романтик" (м. Скадовськ).

Табiр зустрiв нас гостинно i турботливо: хлiбом-сiллю, вiтаннями, вечiрнiм вогнищем. Ми були учасниками конкурсiв, концертiв, дискотек. А якою пiзнавальною i захоплюючою виявилася екскурсiя в бiосферний заповiдник "Асканiя-Нова", де нас зустрiв дикий степ, небаченi досi тварини i птахи, тут ми вдихали напоєне неповторними пахощами степових трав повiтря, ходили тiнистими алеями дендропарку. Ми наче доторкнулися до древньої iсторiї Таврiї, про яку знаємо, виявляється, дуже мало.
Побували i на островi Джиралгач, вiн є найбiльший у Чорному морi (4 км ширина i 52 - довжина). На островi є екзотичнi солом'янi хатини для вiдпочиваючих, а навколо - чудовий пляж. Менi тут дуже сподобалось - я купалась i збирала розмаїтi мушлi, якi вже вдома нагадають менi цей казковий острiв.

А море вабило знов i знов! Навiть несподiваний дощ не злякав нас i не примусив сидiти в хатинцi. Ми вбирали в себе здоров'я вiд морської води, повiтря, сонечка. Мушу зазначити, що догляд за нами був дбайливий i пильний. П'ятиразове повноцiнне харчування, пiсляобiднiй сон, смачнi фрукти, медична увага, динамiчний розпорядок дня - хiба не оздоровишся в таких умовах?! Ми добре вiдпочили, засмагли, побачили новi мiсця, познайомилися з ровесниками з iнших регiонiв України. I все це завдяки турботi нашої влади, учителiв та батькiв, якi присвятили нам своє життя.
Наостанок ми обмiнюємося номерами телефонiв з новими знайомими, кидаємо копiйки у хвилi, що збiгають на берег, аби попрощатися з нами, дякуємо персоналу табору за дбайливе ставлення, запасаємось сувенiрами для рiдних i друзiв, i живi-здоровi повертаємося в рiдну Соснiвку. Надiємось, що i нашi керiвники добре вiдпочили, (ми старалися бути слухняними), бо їм з вересня знову братися за наше виховання i навчання.
Дякую за чудовий вiдпочинок на морi всiм-всiм, хто подарував його нам!
Приїхавши з моря, я з друзями знову вирушила в дорогу. На цей раз велосипедами до рiчки. Нас знову зорганiзував наш тренер, президент БФ "Еко-милосердя" Павло Олексiйович Савчук, запропонувавши провести чергову екологiчну акцiю "Чистий берег". Подiбнi акцiї ми проводили не раз, але, що поробиш, потреба в них постiйна. I от наша група з 12 осiб, серед яких дорослi i дiти, обрала мiсце для працi i вiдпочинку там, де рiчка Желдець впадає в рiчку Рату. Судячи з купи розмаїтого смiття i неакуратних згарищ, це мiсце користується попитом у вiдпочивальникiв. Ми вже не раз його прибирали. I знову взялися за справу. За деякий час любо-мило було глянути на чисту галявину. Маю зазначити, що з нами трудився наш французький гiсть - Артур Дее, який перебуває зараз в Українi разом зi своєю мамою Тетяною Дее, президентом асоцiацiї "Дiти України". Саме ця органiзацiя майже щолiта бере на оздоровлення соснiвських дiтей. Артур схвально оцiнив нашi намагання очищати довкiлля.
Ще до того, як на землю опустився вечiр, ми накупались, розвели багаття, приготували смачнющу вечерю, i тодi довго-довго спiвали пiснi пiд гiтару, згадували минулi походи Карпатами i Європою, мрiяли про майбутнi подорожi. Пiсля себе на березi рiчки ми залишили чисто прибрану галявину.
Настя ОЛЕШ, м. Соснiвка.


Создан 27 сен 2006  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником